Türkçe bir çok hileye brawl stars hile ile ulaşın.

Home

Benefits & Services

Union Leadership

News

PAC

Calendar

News
 • Our ASEA Contract Negotiating Committee (CNC) met with the State of Alaska’s bargaining team on December 9 and 10 in the fifth negotiating session.
 • There were discussions on numerous articles between our CNC and the State’s Negotiators.
 • There were 2 Articles proposed by our CNC team:
  • Article 25 Annual and Sick Leave           
  • Article 26 Personal Leave           
 • There were 6 counter proposals from the State which either partially or fully rejected our proposals. 
 • The State offered two package counterproposals to 12 articles proposed by the CNC.  After discussion, the CNC responded with two package counterproposals to 10 articles.
 • The State rejected every one of these Articles because the CNC wouldn't agree to the State's proposal on Article 12. In Article 12 the State seeks to significantly limit seniority for both employees and stewards and remove previously agreed to language from a prior contract.
 • The CNC will have a virtual worksite meeting on December 15th at 11:45 am to provide further information on the status of bargaining.
 • The next bargaining session will take place on December 20 and 21 via Zoom.  Start time will be 10:30 am on December 20th and the start time for December 21st will be determined on the 20th by both parties.

ASEA members are eligible to observe contract negotiations with the State of Alaska (SOA). Registration is required to receive a link to the Zoom meeting. Participation is limited to Zoom connections only, no call-ins. Observers must remain muted but be prepared to introduce themselves.

ASEA and SOA adopted the following agreement related to negotiating sessions conducted by video or audio conferencing: Negotiating sessions will be administered in a way to prevent unauthorized participation. Each Chief Spokesperson will be responsible for providing access information to their respective participants. Any participant not willing to identify themselves, or who has no bona fide reason to be involved in the bargaining session, may be denied access by either party. 

Sign up for text alerts by texting GGUCNC to the six-digit number: 237-263

 • Visit the CNC webpage:afscmelocal52.org/CNC to contact the CNC members or obtain copies of this and future bargaining updates.
İnternet ortamında bulabileceğiniz Türk Porno sex indir sitesi sizlere zevk dolu anlar yaşatmak için hazır. Hiç bir yerde denk gelemeyeceğiniz türk sex videoları sayesinde hazıın doruklarını yaşamaya başlayın. Her anınında farklı zevk yaşayacağınız anal sex için özel bir kategorimiz de bulunuyor. Ücretsiz bir yapı şeklinde olan resim yükle adresi sayesinde tüm dosyalarınız artık güvende. Her bilgisayarın ihtiyacı olan Office 2013 Professional Lisans Key Satın Al sitesi sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Android cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde Clash of Clans hileli apk indirme işlemi gerçekleştirerek oyun zevkinize kaldığınız yerden devam edebilir extra olarak gta5 apk indir konusunu da incelemeye a labilirsiniz. Etkileşimi az olan bir gönderiniz için facebook paylaşım satın al sitesi sayesinde gönderinizi çok daha fazla kişiye erişimini sağlaya bilirsiniz. Telefonun ucunda sohbet hattı numaraları hizmetinden yararlanan bir çok ateşli kadın ile eşleşmeye hemen başla, bir çok sex telefon hattı numarası sizlere ulaşamayacağınız kadınlara erişimde kolaylık sağlar. Hemen ulaşım sağlaya bileceğiniz seks sohbet kadınlara hemen konuşmaya başlayın. Her dakikası eğlence dolu geçecek olan sex numaraları ile hiç tadmadığınız duygulara anlık yaşayın. Deneyimleyeceğiniz telefonda seks hattı hizmeti anlık olarak sizlere eğlencenin diblerine oturtacak. hemen sizlerde sıcak sohbet hattı adresi üzerinden güzel bir numara ile ateşli kadınlara ulaşım sağlayarak telefonda sohbet olaylarına başlayın. Telefonda Canlı Ucuz Sohbet Hattı ile en Uygun hizmet garantisi sizlerle.