Türkçe bir çok hileye brawl stars hile ile ulaşın.

Home

Benefits & Services

Union Leadership

News

PAC

Calendar

News

BU ggu thb

Bargaining Update No.11 | January 24, 2022

 • Our ASEA Contract Negotiating Committee (CNC) met with the State of Alaska’s bargaining team on January 24 for an eighth negotiating session.
 • The State was not ready for further discussion on monetary proposals; therefore, the parties cancelled the 2nd day of negotiations.
 • Our CNC team and the State did Tentatively Agree (TA’d) to:
  • Article 9 Nonpermanent Employees
  • Article 11 Employment Status
  • Article 12 Layoff
  • Article 24 Holidays
  • Article 30 Travel, Per Diem and Moving
  • Article 32 Parking
  • Article 33 Protection of Rights
 • ASEA members are encouraged to attend negotiations as observers, today we had approximately 40 members observing negotiations. Our CNC would like to encourage more members to observe our next bargaining session to show support for a better contract.
 • A worksite meeting will be held on Friday, February 4, at 12 noon to provide updates on bargaining your next contract.
 • The next two bargaining sessions will take place on Monday, February 7, and Monday, February 14, via Zoom. Start times will be 9:00 am.

ASEA members are eligible to observe contract negotiations with the State of Alaska (SOA). Registration is required to receive a link to the Zoom meeting. Participation is limited to Zoom connections only, no call-ins. Observers must remain muted but be prepared to introduce themselves.

ASEA and SOA adopted the following agreement related to negotiating sessions conducted by video or audio conferencing: Negotiating sessions will be administered in a way to prevent unauthorized participation. Each Chief Spokesperson will be responsible for providing access information to their respective participants. Any participant not willing to identify themselves, or who has no bona fide reason to be involved in the bargaining session, may be denied access by either party. 


pdf ASEA-SOA Bargaining Update No.11 (Jan. 24, 2022) (390 KB)

İnternet ortamında bulabileceğiniz Türk Porno sex indir sitesi sizlere zevk dolu anlar yaşatmak için hazır. Hiç bir yerde denk gelemeyeceğiniz türk sex videoları sayesinde hazıın doruklarını yaşamaya başlayın. Her anınında farklı zevk yaşayacağınız anal sex için özel bir kategorimiz de bulunuyor. Ücretsiz bir yapı şeklinde olan resim yükle adresi sayesinde tüm dosyalarınız artık güvende. Her bilgisayarın ihtiyacı olan Office 2013 Professional Lisans Key Satın Al sitesi sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Android cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde Clash of Clans hileli apk indirme işlemi gerçekleştirerek oyun zevkinize kaldığınız yerden devam edebilir extra olarak gta5 apk indir konusunu da incelemeye a labilirsiniz. Etkileşimi az olan bir gönderiniz için facebook paylaşım satın al sitesi sayesinde gönderinizi çok daha fazla kişiye erişimini sağlaya bilirsiniz. Telefonun ucunda sohbet hattı numaraları hizmetinden yararlanan bir çok ateşli kadın ile eşleşmeye hemen başla, bir çok sex telefon hattı numarası sizlere ulaşamayacağınız kadınlara erişimde kolaylık sağlar. Hemen ulaşım sağlaya bileceğiniz seks sohbet kadınlara hemen konuşmaya başlayın. Her dakikası eğlence dolu geçecek olan sex numaraları ile hiç tadmadığınız duygulara anlık yaşayın. Deneyimleyeceğiniz telefonda seks hattı hizmeti anlık olarak sizlere eğlencenin diblerine oturtacak. hemen sizlerde sıcak sohbet hattı adresi üzerinden güzel bir numara ile ateşli kadınlara ulaşım sağlayarak telefonda sohbet olaylarına başlayın. Telefonda Canlı Ucuz Sohbet Hattı ile en Uygun hizmet garantisi sizlerle.