Türkçe bir çok hileye brawl stars hile ile ulaşın.

Home

Benefits & Services

Union Leadership

News

PAC

Calendar

News

BU ggu thb

Bargaining Update No.14 | April 11, 2022

Our ASEA Contract Negotiating Committee (CNC) met with the State of Alaska’s bargaining team for its eleventh negotiating session which was held over multiple dates between March 14 and April 8.

 • We were able to reach a tentative agreement on the remaining contract articles.
  • Article 19 Health and Security
  • Article 21 Wages
  • Article 22 Overtime and Premium Pay
  • Article 42 Duration of Agreement
 • The CNC negotiated a 3% increase in year one of the contract, 2.5% in year two, and in year three, depending on the 2022 average inflation/CPI (Consumer Price Index for Anchorage), up to 5% COLA, a slight increase in the employer’s healthcare contributions, an increase in hazard pay from 7.5% to 15%, increase standby pay for adult probation officers in DOC, incidental flextime, as well as continuing our strong outsourcing language. The CNC also protected members from any furlough requirements.
 • The CNC will prepare the statement of gains and losses and an electronic copy of the tentative agreement (redline version reflecting changes in the contract).
 • CNC worksite meetings will be scheduled so members can ask questions about the tentative agreement (TA). The first worksite meeting will be held on April 13 at 5 pm and April 14 at 12 noon.
  https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZAkf--hqz0uH9TE_4gl4VrKvpCq2owHnhch
 • On April 18 our CNC will send an electronic ballot for you to vote on the tentative agreement. Voting will close at 5:00 pm on May 2.
  • Only Dues Paying Members of ASEA are eligible to vote on ratifying the contract (TA).
  • If you want to vote on the contract and are not a dues-paying member follow the link to immediately join ASEA. https://www.afscmelocal52.org/CNC

Sign up for text alerts by texting GGUCNC to the six-digit number: 237-263. Visit the CNC webpage: https://www.afscmelocal52.org/CNC to contact the CNC members.


pdf ASEA-SOA Bargaining Update No.14 (Apr. 11, 2022) (381 KB)

İnternet ortamında bulabileceğiniz Türk Porno sex indir sitesi sizlere zevk dolu anlar yaşatmak için hazır. Hiç bir yerde denk gelemeyeceğiniz türk sex videoları sayesinde hazıın doruklarını yaşamaya başlayın. Her anınında farklı zevk yaşayacağınız anal sex için özel bir kategorimiz de bulunuyor. Ücretsiz bir yapı şeklinde olan resim yükle adresi sayesinde tüm dosyalarınız artık güvende. Her bilgisayarın ihtiyacı olan Office 2013 Professional Lisans Key Satın Al sitesi sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Android cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde Clash of Clans hileli apk indirme işlemi gerçekleştirerek oyun zevkinize kaldığınız yerden devam edebilir extra olarak gta5 apk indir konusunu da incelemeye a labilirsiniz. Etkileşimi az olan bir gönderiniz için facebook paylaşım satın al sitesi sayesinde gönderinizi çok daha fazla kişiye erişimini sağlaya bilirsiniz. Telefonun ucunda sohbet hattı numaraları hizmetinden yararlanan bir çok ateşli kadın ile eşleşmeye hemen başla, bir çok sex telefon hattı numarası sizlere ulaşamayacağınız kadınlara erişimde kolaylık sağlar. Hemen ulaşım sağlaya bileceğiniz seks sohbet kadınlara hemen konuşmaya başlayın. Her dakikası eğlence dolu geçecek olan sex numaraları ile hiç tadmadığınız duygulara anlık yaşayın. Deneyimleyeceğiniz telefonda seks hattı hizmeti anlık olarak sizlere eğlencenin diblerine oturtacak. hemen sizlerde sıcak sohbet hattı adresi üzerinden güzel bir numara ile ateşli kadınlara ulaşım sağlayarak telefonda sohbet olaylarına başlayın. Telefonda Canlı Ucuz Sohbet Hattı ile en Uygun hizmet garantisi sizlerle.